Přírodní Lék

Nikdo nezná svou cestu příštím rokem. Vydáváme se na cestu bez mapy… Wilfrid Stinissen

Alergie a jejich léčba bylinami

Milí čtenáři,
je mým přáním, aby se tato rubrika stala Vaším průvodcem na cestě k duševnímu i fyzickému zdraví. Tímto článkem bych Vás chtěla seznámit s výhodami léčby alergií jednou z metod celostní mediciny – fytoterapií. Alergie ,kterou v ČR dnes trpí více než 2 miliony lidí,je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinů E na některou z látek ,běžně se vyskytujích v přírodě – pyly,roztoči,prach …
Po této aktivaci dochází v organismu k vyplavení histaminu,který způsobuje nám známé alergické projevy – otoky sliznic, alergickou rýmu, slzení očí ,…“ Moderní“ chemické léky-antialergika 2. a 3. generace, tento účinek histaminu na organismus blokují.Jelikož ale neodstraňují příčinu, ale pouze následek alergické reakce, musí se užívat dlouhodobě , zatěžují organismus , negativním vedlejším účinkem je také útlum, únava, ospalost.
Hlavní příčinou vzniku alergie je nesprávné fungování imunitního systému,ke kterému dochází vnitřním znečištěním organismu chemickými látkami, dlouhodobým stresem. Správně sestavená
bylinná směs dovede organismus vyčistit od chemických látek, odstranit alergické projevy i srovnat imunitní systém. Odstranění alergie je většinou dlouhodobé či trvalé.

Zpracovala: PharmDr.Greta Zitková

Aktuální zprávy z Prahy a okolí

RSS Počasí

  • Aktualita
    V noci na zítřek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Noční teploty budou klesat k 14 až 10 °C.
  • Aktualita
    Nejvyšší teploty budou ve čtvrtek dosahovat 19 až 23 °C, na východě území až 25 °C. Teplota v 1000 m na horách se bude pohybovat kolem 14 °C.
Přírodní Lék 2017