Přírodní Lék

Nikdo nezná svou cestu příštím rokem. Vydáváme se na cestu bez mapy… Wilfrid Stinissen

FYTOTERAPIE – bezpečná a spolehlivá cesta ke zdraví

Milí čtenáři,
v této rubrice bych Vás chtěla pravidelně seznamovat s nejnovějšími poznatky celostní mediciny a fytoterapie,s mými poznatky a léčebnými výsledky v mé mnohaleté praxi v oboru fytoterapie.
Po vystudování farmaceutické fakulty UK a složení doktorských zkoušek v oboru klinická farmacie a farmaceutická chemie jsem pokračovala specializací v oboru fytoterapie, které se věnuji dosud, již přes třicet let.
Fytoterapie jako jedna z metod celostní mediciny, správné sestavení bylinných kúr, dokáží zcela vyléčit většinu akutních i chronických onemocnění,dokáží vyčistit a zregenerovat organismus,zregenerovat nervovou soustavu. Přitom organismus nezatěžují , nepoškozují ho vedlejšími účinky jako léky chemické.
V příštích článcích se budu v této rubrice zabývat nejčastějšími zdravotními problémy a jejich léčbou pomocí bylinných kúr. Naučím Vás, jak svému tělu rozumět, jak ho regenerovat, jak svému tělu vrátit fyzické i duševní zdraví.

PharmDr.Greta Zitková

RSS O bylinkách

 • Byliny vhodné pro hubnutí
  Je jasné, že bylinky vedle chemie nikdy nebudou dostatečně účinné. Zato ale nejsou pro lidské tělo žádnou zátěží a při jejich sběru také ušetříme spoustu peněz. V tomhle článku si prozradíme tři cenné byliny, které pomáhají lidskému tělu zpracovávat tuk a tím pomáhají tělu hubnout. Na začátku bych chtěl však zmínit, že nemůžete po měsíci […]
 • Přestáváte s kouřením? Bylinky vám pomohou zmírnit abstinenční příznaky
  Snaha o řešení kuřáctví je momentálně aktuálním trendem nejen v Česku, ale po celém světě. Nejnovější výzkum Barometru odhalil, že v České republice loni kouřila více než čtvrtina obyvatel. Zajímavý je fakt, že téměř 60 % kuřáků chtělo s cigaretami přestat. Vzhledem k množství abstinenčních příznaků je to však mnohdy náročné. V tomto článku se […]
 • Vydejte se na lov jarních bylin. Vychutnáte si čaj nebo koupel
  Bršlice kozí noha, plicník lékařský nebo jaterník podléška – to je jen krátký výčet jarních bylinek. Z lesních bylinek lze kromě čajů připravit i chutné vitamínové saláty nebo si dopřát bylinkovou koupel.
 • Kuklík městský
  Kuklík městský patří do čeledi Rosaceae (Růžovité). Lidově je také označován jako Benedikt, Brantovník, Zaječí oko.

Aktuální zprávy z Prahy a okolí

RSS Počasí

 • Aktualita
  Teploty šplhají přes 33 °C.
 • Aktualita
  Převládá jasno až skoro jasno.
Přírodní Lék 2017