Přírodní Lék

Nikdo nezná svou cestu příštím rokem. Vydáváme se na cestu bez mapy… Wilfrid Stinissen

Zdravé mlsání

Neumíte si představit sledování filmu bez popcornu nebo chipsů? Pak je možná jen otázkou času, kdy začnete mít potíže s obezitou, špatným stravováním a cholesterolem. Přitom existuje tolik zdravějších alternativ, které můžete mlsat při filmech naprosto bez výčitek. Dnes si představíme některé z nich, a vy tak můžete načerpat inspiraci pro své další filmové večery.

Nebojte se ovoce

Když se řekne ovoce, někteří už z principu podotknou, že to se k filmu prostě nehodí, avšak opak je pravdou. Záleží totiž také na tom, jaké druhy ovoce si zvolíte. Ovoce jakožto pochutina nemusí být jen nakrájené jablko. Nebojte se experimentů a zkombinujte více druhů ovoce. Poznejte i ta, která jste ještě doposud neochutnali. Začít byste mohli například sušeným ovocem, protože to bývá standardně sladší, a tedy vám snad bude více po chuti. Odtud už je to jen kousek ke kombinaci ovoce s oříšky. Pochopitelně můžete jíst oříšky i samostatně. K dostání jsou jak sladké, tak slané. Na stáncích můžete dokonce sehnat i oříšky obalené v čokoládě nebo naopak ve slaném koření. S oříšky však opatrně a jejich konzumované množství si dobře hlídejte. I zde totiž platí pravidlo, že všeho s mírou. Čerstvé ovoce můžete jen nakrájet na proužky nebo plátky a pojídat stejně jako ostatní pamlsky. K dochucení můžete použít javorový sirup, arašídové máslo nebo med.

I se zeleninou se dají dělat kouzla

Ačkoliv zelenina patří k tomu nejzdravějšími jídlu, které můžeme během sledování filmu přikusovat v téměř libovolném množství, někteří lidé si k ní bohužel cestu stále ještě nenašli. Opět je ale možná na vině jen skutečnost, že zeleninu nekonzumujete v takové podobě, která by vám zachutnala. Nemusíte ji totiž křoupat jen tak, stačí ji přidat do nějakého pokrmu, povařit, dochutit a nový pamlsek je rázem na světě. Především doporučujeme vyzkoušet zeleninu grilovanou, která vám může dokonce nahradit hlavní chod. Grilovat můžete například cuketu. Další možností je zelenina restovaná na pánvi, kde se fantazii skutečně meze nekladou. Pozor jen na množství použitého oleje. Raději se snažte používat olej řepkový, ale i s ním velmi opatrně. K takto upravené zelenině pak stačí jen dodat například slunečnicová nebo sezamová semínka a můžete se pustit do jídla. Do jídla, ze kterého nemusíte mít výčitky svědomí.

Když máte chuť na sladké

Pokud přeci jen potřebujete zakousnout něco sladkého a nestačí vám jen samotné ovoce, můžete pochopitelně sáhnout po čokoládě. Měla by ale obsahovat co největší množství kakaa a málo cukru. Pozor na tolik oblíbené müsli tyčinky, které sice na první pohled mohou vypadat zdravě a dietně, ale díky použité sladké polevě tomu tak bohužel ve většině případů není.

RSS O bylinkách

 • Byliny vhodné pro hubnutí
  Je jasné, že bylinky vedle chemie nikdy nebudou dostatečně účinné. Zato ale nejsou pro lidské tělo žádnou zátěží a při jejich sběru také ušetříme spoustu peněz. V tomhle článku si prozradíme tři cenné byliny, které pomáhají lidskému tělu zpracovávat tuk a tím pomáhají tělu hubnout. Na začátku bych chtěl však zmínit, že nemůžete po měsíci […]
 • Přestáváte s kouřením? Bylinky vám pomohou zmírnit abstinenční příznaky
  Snaha o řešení kuřáctví je momentálně aktuálním trendem nejen v Česku, ale po celém světě. Nejnovější výzkum Barometru odhalil, že v České republice loni kouřila více než čtvrtina obyvatel. Zajímavý je fakt, že téměř 60 % kuřáků chtělo s cigaretami přestat. Vzhledem k množství abstinenčních příznaků je to však mnohdy náročné. V tomto článku se […]
 • Vydejte se na lov jarních bylin. Vychutnáte si čaj nebo koupel
  Bršlice kozí noha, plicník lékařský nebo jaterník podléška – to je jen krátký výčet jarních bylinek. Z lesních bylinek lze kromě čajů připravit i chutné vitamínové saláty nebo si dopřát bylinkovou koupel.
 • Kuklík městský
  Kuklík městský patří do čeledi Rosaceae (Růžovité). Lidově je také označován jako Benedikt, Brantovník, Zaječí oko.

Aktuální zprávy z Prahy a okolí

RSS Počasí

 • Aktualita
  V noci bude většinou oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, na západě jen 4 °C. Mírný severozápadní vítr.
 • Aktualita
  Od západu ovlivní během čtvrtka počasí ve střední Evropě výběžek vyššího tlaku vzduchu.
Přírodní Lék 2017