Snídejte jako král

Nejčastější stravovací chybou, které se lidé často dopouštějí, je to, že nesnídají vůbec. Přitom právě snídaně by měla být základem dne každého z nás, protože díky ní dopřejete svému tělu potřebnou energii. Důvodů, proč lidé nesnídají, je mnoho. Od skutečnosti, že po ránu nemají na jídlo ani pomyšlení, až po nedostatek času. Dnes se podíváme na to, jak se naučit pravidelně snídat, a v neposlední řadě si doporučíme několik chutných snídaní, díky kterým budete mít hned lepší ráno.

Jak se naučit snídat

Pokud jste až doposud nebyli zvyklí každé ráno snídat, možná chvilku potrvá, než si zvyknete. Začínat byste rozhodně měli zvolna. A to malými porcemi a lehčím jídlem. Zkuste si například ráno vzít jen banán nebo několik cereálních sušenek s čajem a dopřejte svému tělu dostatek času, aby si zvyklo na nový režim. V žádném případě nezačínejte velkými porcemi například smaženého jídla a podobně. Pokud jste nebyli zvyklí snídat, vaše tělo by nemuselo na takový přísun tučného jídla reagovat dobře. Zvolte raději například ovesné vločky se sójovým mlékem, sušené ovoce s oříšky a jogurtem nebo kaši s medem.

Několik tipů na zdravé snídaně

Jakmile se dostanete do koloběhu pravidelného snídání, může se vám stát, že po čase začnete mít pocit, jako byste jedli pořád dokola ta samá jídla, a začnete postrádat nové chutě a kombinace. Pak bude třeba, abyste začali být více kreativní a zapojovali do svého jídelníčku i taková jídla a pochutiny, o kterých jste ještě neslyšeli, která nemáte vyzkoušená. V poslední době jsou například velmi populární tzv. chia semínka. Ta můžete díky jejich neutrální chuti vmíchat jak do sladké kaše, tak do salátu a ostatních podobných jídel. Chia semínka jsou zdravá, malá a pro vaši snídani jako stvořená. Další poměrnou novinkou na trhu je sušené ovoce goji. Opět jej můžete přidat do kaší, kde vytvoří jedinečnou chuť například v kombinaci s oříšky a sušeným ovocem. Skvěle váš den nastartuje ale i mísa plná ovoce nebo zeleniny. K dochucení můžete použít bílý jogurt nebo opět nějaká semínka, olivový olej a podobně.

Snídaně pro náročné

Pokud se rádi rozmazlujete, pak si můžete dát na svých snídaních opravdu záležet. Nachystejte si proto hned několik druhů pochutin. Vždy ale v menších porcích, než jste zvyklí. Na stole se vám tak může sejít miska s oříšky, sójový jogurt, několik druhů ovoce, tofu a podobně. Časem se naučíte jídla různě kombinovat a vzniknou vám tak skutečně netradiční snídaně, kvůli kterým budete každé ráno vstávat s chutí a dobrou náladou. Nastartujte se na celý den kvalitní zdravou snídaní a udělejte si na ni vždy dostatečný časový prostor, protože právě snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Po čase už si bez snídaně nebudete umět představit ráno.