Zdravé mlsání

Neumíte si představit sledování filmu bez popcornu nebo chipsů? Pak je možná jen otázkou času, kdy začnete mít potíže s obezitou, špatným stravováním a cholesterolem. Přitom existuje tolik zdravějších alternativ, které můžete mlsat při filmech naprosto bez výčitek. Dnes si představíme některé z nich, a vy tak můžete načerpat inspiraci pro své další filmové večery.

Nebojte se ovoce

Když se řekne ovoce, někteří už z principu podotknou, že to se k filmu prostě nehodí, avšak opak je pravdou. Záleží totiž také na tom, jaké druhy ovoce si zvolíte. Ovoce jakožto pochutina nemusí být jen nakrájené jablko. Nebojte se experimentů a zkombinujte více druhů ovoce. Poznejte i ta, která jste ještě doposud neochutnali. Začít byste mohli například sušeným ovocem, protože to bývá standardně sladší, a tedy vám snad bude více po chuti. Odtud už je to jen kousek ke kombinaci ovoce s oříšky. Pochopitelně můžete jíst oříšky i samostatně. K dostání jsou jak sladké, tak slané. Na stáncích můžete dokonce sehnat i oříšky obalené v čokoládě nebo naopak ve slaném koření. S oříšky však opatrně a jejich konzumované množství si dobře hlídejte. I zde totiž platí pravidlo, že všeho s mírou. Čerstvé ovoce můžete jen nakrájet na proužky nebo plátky a pojídat stejně jako ostatní pamlsky. K dochucení můžete použít javorový sirup, arašídové máslo nebo med.

I se zeleninou se dají dělat kouzla

Ačkoliv zelenina patří k tomu nejzdravějšími jídlu, které můžeme během sledování filmu přikusovat v téměř libovolném množství, někteří lidé si k ní bohužel cestu stále ještě nenašli. Opět je ale možná na vině jen skutečnost, že zeleninu nekonzumujete v takové podobě, která by vám zachutnala. Nemusíte ji totiž křoupat jen tak, stačí ji přidat do nějakého pokrmu, povařit, dochutit a nový pamlsek je rázem na světě. Především doporučujeme vyzkoušet zeleninu grilovanou, která vám může dokonce nahradit hlavní chod. Grilovat můžete například cuketu. Další možností je zelenina restovaná na pánvi, kde se fantazii skutečně meze nekladou. Pozor jen na množství použitého oleje. Raději se snažte používat olej řepkový, ale i s ním velmi opatrně. K takto upravené zelenině pak stačí jen dodat například slunečnicová nebo sezamová semínka a můžete se pustit do jídla. Do jídla, ze kterého nemusíte mít výčitky svědomí.

Když máte chuť na sladké

Pokud přeci jen potřebujete zakousnout něco sladkého a nestačí vám jen samotné ovoce, můžete pochopitelně sáhnout po čokoládě. Měla by ale obsahovat co největší množství kakaa a málo cukru. Pozor na tolik oblíbené müsli tyčinky, které sice na první pohled mohou vypadat zdravě a dietně, ale díky použité sladké polevě tomu tak bohužel ve většině případů není.